Honza Husák fotograf a cestovatel
+420 606 535 262 Janová u Vsetína
husakjan@gmail.com www.ursus.cz
Image

O mně

Dobrý den. Jmenuji se Honza Husák, pracuji jako učitel zeměpisu a biologie na gymnáziu ve Valašském Meziříčí, profesně se také věnuji zadržování vody v krajině a lektorování na školách. Kromě toho jsem nadšený fotograf a cestovatel.

Po světě intenzivně trajdám už mnoho let a za tu dobu jsem nashromáždil mnoho zajímavých zážitků a krásných fotek (více na www.ursus.cz). O ty se s vámi rád podělím během mých cestovatelských přednášek.

21

tématických přednášek

40

procestovaných států světa

80+

cestovatelských besed na školách

200+

přednášek v kulturních zařízeních

6000+

spokojených posluchačů

Nabídka programů

Jaká je délka programů?

90 minut, ale jsem schopen je časově i obsahově pozměnit dle potřeb posluchačů.

Pro koho jsou programy určeny?

Pro knihovny, muzea, základní a střední školy či nejrůznější kluby.

Jaká je cena programu?

Cena od 2500 Kč dle domluvy s ohledem na dojezdovou vzdálenost a délku provedení.

Image

Altaj: Velehory Sibiře

Nejvyšší pohoří Sibiře nabízí nevšední podívanou: ledové štíty, nekonečnou tajgu, rozkvetlé stepi i horské veletoky. Prehistorické mohyly dávných kultur zde rezonují se šamanskými rituály i se širou duší ruského člověka.
Image

Balkán: Tady to žije!

Balkánský poloostrov nabízí místa, kde si na své přijde přírodovědec, historik, milovník koupání i dobrého jídla. A to vše okořeněné vřelou pohostinností místních obyvatel a situacemi, které jinde, než na Balkáně nezažijete.
Image

Bulharsko: Ode všeho trochu

Bulharsko nabízí skvělý mix pro letní dovolenou: krásné hory, města, kláštery, jeskyně i mořské pobřeží. Podnikneme dvoutýdenní trek v pohoří Rila a Pirin, navštívíme nejvyšší horu Balkánu i mramorovou pyramidu Vichrenu a na závěr si užijeme pohodu na černomořské riviéře.
Image

Francie: Od Eiffelovky po ostrov krásy

Největší západoevropská země nabízí nepřeberné množství krás. A právě za historickými městy, chrámy, hrady, zámky, ale také za přírodními skvosty Francie se v rámci této přednášky vypravíme. Navštívíme Paříž, zámky na Loiře, Bretaň, Pyreneje, Azurové pobřeží i Alpy. A na závěr zavítáme na "ostrov krásy", na Korsiku.
Image

Gruzie: Tajemství ve stínu Kavkazu

Povídání o cestě z hlavního města Tbilisi do horské Tušetie, na pětitisícovou horu Kazbek a ještě dál! Objevíme krásu nekonečných kavkazských luk, kamenných rodových věží, prastarých pravoslavných klášterů, zatouláme se do pouště i do tradiční čečenské vesnice.
Image

Island: Země ohně a ledu

Vydejme se trajektem přes zelené Faerské ostrovy do země syčících gejzírů, nebezpečných sopek, mohutných vodopádů a obrovských ledovců. Budeme pozorovat velryby, tuleně i veselé papuchalky a na žhavé lávě upečeme toasty.
Image

Írán: Opravdu nebezpečný?

Jak se žije a cestuje v zemi, která má u nás tak neblahou pověst? Je opravdu nebezpečný? Jací jsou místní lidé? Na tyto otázky si odpovíme při cestě za unikátními památkami staré Persie.
Image

Jordánsko: Hostem beduínů

Čtyři Valaši jedou na „nízkonákladový“ výlet do Jordánska. V jakých filmech si zahrály úchvatné skály údolí Wadi Rum? Vyplatí se vloupání do skalního města Petra? A jak se pije beduínská whisky?
Image

Kamčatka: Až na konec světa

Na odlehlém poloostrově Kamčatka se potulují tisíce medvědů, řeky jsou plné lososů a nad krajinou se vypínají kužely 160 sopek. Jaké to je vyrazit s batohem do divočiny a týdny se toulat po této hrozivě krásné zemi plné nezkrotných živlů?
Image

Karpaty: Křížem krážem

Na 1 500 km se táhnou karpatská pohoří Evropou, zasahují na území 7 států a propojují nejen přírodní, ale i kulturní dědictví oblasti. Vydejme se společně objevovat divokou krásu, kterou máme „za humny"!
Image

Kyrgyzstán: Výprava do Nebeských hor

Vydejme se do země v srdci Asie! Užasneme nad krásou Ťan-šanských „nebeských“ hor, navštívíme riviéru na březích vnitrozemského „moře“, ochutnáme zázračný nápoj kumys, poznáme prosté, ale spokojené lidi a přežijeme protidrogovou policejní razii.
Image

Maroko: Vábení Sahary

Maroko je branou mezi Evropou a Afrikou, zemí s nesmírně bohatou historií, vzácnými památkami i přírodou. Na cestě do pouště prozkoumáme královské město Marrákeš, zakusíme pohostinnost Berberů, kupecké umění Arabů a mnohem víc!
Image

Norsko a Špicberky: Kde Slunce nezapadá

Norsko oplývá desítkami národních parků s největšími ledovci Evropy, fjordy, mohutnými vodopády i stády pižmoňů a sobů. Daleko na severu pak leží souostroví Špicberky, kde žijí lední medvědi a Slunce v létě nezapadá. Zážitky, zkušenosti a fotografie ze 4 výprav do Norska.
Image

Po sopkách Evropy

Sopečná činnost je hrozivá a fascinující zároveň. Kontinentální Evropa je na sopky skoupá, vydáme se proto na cestu po vulkanických ostrovech Evropy, kde se podíváme sopkám "na zoubek". Navštívíme sicilskou Etnu a Stromboli, islandskou Kraflu a Eyjafjallajökull i sopky na Kanárských ostrovech.
Image

Rakousko: Alpské variace

Česko a Rakousko spojuje mnohé – pozice v srdci Evropy, společná historie, obdobná rozloha i počet obyvatel. Povrch však mají zcela odlišný. Vydejme se do kraje rozeklaných štítů, rozkvetlých luk, vodopádů a ledovců. Představím vám to nejlepší z rakouských pohoří, která opravdu stojí za návštěvu!
Image

Sicílie: Exotická perla Středomoří

Víte, že největší ostrov Středozemního moře na podzim hýří směsicí barev, vůní, chutí a přírodních i architektonických skvostů? Dobrodružné putování začneme v Římě, na Sicílii pak navštívíme množství rozmanitých památek, vyšplháme na dvě činné sopky a možná potkáme i mafii.
Image

Skotsko: Magický sever Velké Británie

Zážitky a fotografie z půlročního pobytu v zemi kiltů, dud, vřesu a whisky. Podíváme se do národních parků i na ostrovy, poznáme tajemné hrady a historická města, zažijeme referendum o Skotské nezávislosti i vikingský festival na Shetlandských ostrovech.
Image

Slovinsko: Rozmanitost na dosah

Jen málokterá evropská země nabídne na malé ploše tak velkou koncentraci přírodních i kulturních krás, jako právě Slovinsko. Jedná se o atraktivní destinaci nejen pro letní dovolenou. Poznáte Slovinsko tak, jak jsem je měl možnost poznat na roční studijní stáži.
Image

Španělsko: Sever a jih

Putování jarní Andalusií, kde se mísí rytmus Flamenca s dechberoucím dědictvím Maorů. Letní třísetkilometrový přechod světoznámé trasy GR11 po hřebenech Pyrenejí, velkolepý Madrid, Gibraltar či přátelská baskická městečka…Bienvenida a España!
Image

Valašsko z lufta

Proč jen trajdat po světě, když doma je tak krásně? Objevte Soláň, Javorníky či Radhošť z ptačí perspektivy. Představím vám Valašsko, jak jste jej ještě nikdy neviděli – kamerou dronu!
Image

Speciál: Každá kapka se počítá

Dopady dlouhodobého sucha či katastrofických povodní, to jsou viditelné projevy snížené schopnosti naší krajiny zadržovat vodu. Jaké jsou příčiny tohoto stavu? Co můžeme udělat pro zlepšení? Pomohou nám k tomu megaprojekty, jako je výstavba kanálu Dunaj-Odra-Labe? A jaký je odkaz otravy řeky Bečvy?

Nabídka programů v PDF ke stažení

Kalendář akcí

Reference

Image
Jaroslava Ševčíková učitelka Střední školy Kostka, Vsetín

„Cestovatelskou přednášku Honzy Husáka si nikdy nenechám ujít, a to přesto, nebo právě proto, že sama moc necestuji. Ale když Honza vypráví o svých cestách, tak mám pocit, že jsem tam byla, a dokonce cítím, že jsem si to skvěle užila! A vždycky je to úchvatný zážitek. Líbí se mi, jak vnímá přírodu a jak ji umí zprostředkovat posluchačům a divákům, obdivuji jeho odvahu i respekt k přírodě a krajině, po kterých se toulá. Oceňuji, že nabízí i pohled na kulturu a život lidí v dané zemi. Je to prostě cestovatel s otevřenýma očima i srdcem.“

Image
Ondřej Herzán cestovatel a pedagogický zaměstnanec VIDA Centra, Brno

„Honza Husák je vzdělaný a zcestovalý mladý muž, který dokáže svým přednáškám kromě odborné erudice vtisknout i neopakovatelného ducha nadšení. Přednášky s ním jsou inspirativní, nabité informacemi a současně zábavné, což dokáže v jedné osobě spojit málokdo. Jako dlouholetý pořadatel Cestovatelských střed na Masarykově univerzitě v Brně vím, o čem mluvím.“

Image
Blanka Palátová ředitelka ZŠ a MŠ Choryně

„S Honzou jsme se prostřednictvím jeho cestovatelských besed zatím vydali do Karpat a na Balkán. Témata jsme volili i s ohledem na věk našich žáků - začít z domova dál do světa. Poslechnout si zajímavé vyprávění z cest přišli nakonec zástupci všech věkových skupin a všichni odcházeli spokojeni, plni nových poznatků a dojmů, jako by tyto dobrodružné výpravy zažili sami. Moc se nám líbilo Honzovo cestovatelské propojení pohledů zeměpisce a přírodovědce i jeho hezké záběry z dronu. Všem moc doporučujeme a Honzovi přejeme hodně nových cest a zážitků, o které by se s námi zase podělil. “

Image
Daniela Kosová bývalá studentka geografie na Univerzitě Palackého, Olomouc

„Díky Honzovi se v Olomouci úspěšně rozjel cyklus cestovatelských přednášek Cestovatelské úterky. Jde o přednášky plné zážitků a zajímavých postřehů z celého světa, které se velmi brzy staly oblíbenými a hojně navštěvovanými. Právě přednášky Honzy Husáka patří mezi nejvyhledávanější, a to díky krásným fotkám, poutavému vyprávění a celkové připravenosti prezentací, které jistě motivují nejednoho posluchače. Také webové stránky skupiny Ursus.cz jsou výborným zdrojem plným lákavých tipů na nevšední výlety.“

Image
Monika Cimalová knihovnice ve Veletinách

„Jana Husáka máme v naší knihovně moc rádi. Zatím u nás byl šestkrát, to je šest výborně strávených večerů. Jeho přednášky jsou dobře promyšlené a poutavě podané. Vkládá do nich zážitky cestovatele, postřehy přírodovědce, učitelský um a hlavně nadšení. Navíc i pěkně fotí a umí fotky vybírat tak, aby jimi své posluchače nezahltil. Oceňuji také to, že mu nevadí přijet ani do malé knihovničky. Jeho přednášky je radost pořádat i poslouchat.“

Image
Ivana Sýkorová návštěvnice přednášek a trochu cestovatelka, Zlín

„Cením si profesionální přípravy - trasa je nakreslená na mapě a příběh je proložen perličkami o zemi. Fotky jsou pořízené s citem, přednes je výborně srozumitelný a dobře se poslouchá. A hlavně - Honza dokáže předat nadšení, Nadšení ze země, ze setkání s lidmi, z přírody - a úctu k nim. To je podle mě hlavní důvod, proč se početné obecenstvo na Honzovy přednášky stále vrací.“

Image
Jiřina Kašparová Klub seniorů - Rybníky, Vsetín

„Kdo chce vidět nejkrásnější místa na světě, úchvatné přírodní scenérie, kulturní památky, kdo chce slyšet dojemná vyprávění znalce přírody, zeměpisu a historie o místech, která procestoval a prochodil, nenechte si ujít besedy Mgr. Jana Husáka. Tento cestovatel, autor a výborný vypravěč vás zavede do míst, kam se sváteční turista s žádnou cestovkou nikdy nedostane. Za takové "výlety" nic neutratíte, ale budete o mnoho bohatší.“

Image
Miroslav Kubín zoolog Správy CHKO Beskydy, vedoucí Ekocentra Radhošť

„Honzu jsem slyšel přednášet už mnohokrát. Je to člověk s darem strhnout pozornost svého publika. Je jedno, jestli je kolem něj patnáct posluchačů v terénu, nebo dvě stě lidí v sále. Jeho přednes je poutavý, hutný a vtipný. Nejenže na jeho přednáškách člověk nikdy neusne, ale především se něco nového dozví a je doslova napumpován inspirací a dobrou náladou. Po jeho přednášce má člověk pocit, že cestování je hračka, že špatné počasí neexistuje a že stačí sbalit pár věcí do batohu, foťák, harmoniku a vyrazit do světa vstříc jedinečným zážitkům.“

Rád za vámi přijedu!

Kontaktujte mne na e-mailu jan.husak@ursus.cz, nebo na telefonu 606 535 262.

Napište mi zprávu

Najdete mě také na Facebooku

Fotogalerie z mých cest najdete na webu ursus.cz