Projekt Ochrana velkých šelem v Beskydech

Diskuze k projektu selmy.ursus.cz.

Moderátoři: Hus, Hurvajz, Fenek

Projekt Ochrana velkých šelem v Beskydech

Příspěvekod ursus.cz » 16 úno 2011, 20:17

:ursus: Naše ZO se problematikou ochrany velkých šelem (rys, vlk, medvěd) zabývá od roku 1994. Spolupracujeme se Správou CHKO Beskydy, se Správou NP Malá Fatra a CHKO Kysuce, s odborníky z AV ČR, MŽP ČR a SR, s Lesy ČR a dalšími ZO i nevládními organizacemi a odborníky v ČR i na Slovensku. Společně se Správou CHKO Beskydy se podílíme na organizaci každoročního sčítání velkých šelem v Beskydech. :stopa:

Projekt je zaměřen na ZO sledování pobytových znaků šelem v terénu, zpracování dokumentace z terénu, odlévání stop, příprava a realizace výstav a přednášek o velkých šelmách, vydávání informačních letáků, terénní příručky, provádíme konzultační a poradenskou činnost.
- Vlastníme velkou sbírku odlitků stop rysů, vlků a medvědů.
- Odlitky byly půl roku vystaveny v Národním muzeu v Praze.
- V roce 2004 jsme vydali terénní příručku velké šelmy http://selmy.ursus.cz/ke_stazeni/terenni_prirucka.pdf.
- V roce 2005 jsme se pak významně podíleli na vzniku nové Metodiky ČSOP o velkých šelmách a v roce 2006 vydali letáček „Ochrana velkých šelem v ČR“. http://selmy.ursus.cz/ke_stazeni/ochrana_selem_letak.pdf
- V roce 2007 jsme vydali dotisk letáčku „Medvěd hnědý“ a „Náhrada škod“. V roce 2009 jsme vydali dotisk letáčku „Ochrana velkých šelem v ČR“ a terénní příručky.
Uživatelský avatar
ursus.cz
Administrátor
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 lis 2010, 22:01

Zpět na Velké šelmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron