Island 2011

Zkušenosti a zážitky z cest, lezeckých akcí, cyklistických a turistických výletů.

Moderátoři: Hus, Hurvajz, Eva, Martin, Fenek, Chumy

Re: Island 2011

Příspěvekod šíp » 27 kvě 2011, 22:40

Respirátor jsme neměli, v roce 2007 byla sopečná aktivita nižší než je nyní v posledních dvou letech a ty sirné prameny a solfatary se daly přežít.
Našla jsem nějaké ty poznámky, co jsem po návratu sepsala /něco z toho už nemusí být aktuální, berte to jen jako info z roku 2007/:

1.campingaz se dá sehnat všude-benzinky, kempy. v každém kempu co jsme spali byl výběr campingazů
2.není problém s dobytím baterek /fotáky,mobily/ většina kempů ma přístupné nabíječky /takže není nutno vozit vlastní-viděli jsme zákl.značky jako Nokia,Sony Ericson a tak./ za službu se platí
3. akumulátor do fotáku-nám vydržel v zrcadlovce celých 14 dnů ale kdyby nám vyšlo lepší počasí, a fotili bychom více, řešili bychom dobytí. tady je ovšem nutné mít s sebou nabíječku vlastní. není problém se domluvit s obsluhou kempu aby to dali nabíjet k sobě, ovšem za poplatek
4. vše se platí. člověk jenom projde okolo chaty,nabere si na WC vodu, vyčurá se a platí
5. na brodění ledovcových řek doporučuji neoprenové ponožky do sandálů. když totiž byla zima,ocenili jsme to.
6. na letišti nás vůbec neprohlíželi, riskla bych tedy zakázané potraviny typu salám a tak.
7. autobusy tam jezdí autobus se dá kdekoliv po trase zastavit, neřeší se zastávka
8. bacha na platbu kartou.berou jen některé omezené typy
šíp

Příspěvekod Fenek » 06 črc 2011, 11:33

Zdravime z Faerskych ostrovu!
Aktualni teplota: 10 stupnu. Aktualni lokace: hlavni mesto Torshavn. Dva dny jsme se toulali po kopcich s nadhernymi vyhledy na ostrovech Streymoy, Eysturoy. Vylezli jsme na nejvyssi horu - Slættaratindur (882 m n. m.). Na hrebenech pekelne fouka a je tu strasne moc ptaku, za zminku stoji zejmena ustricnik velky. Dneska nas ceka nalodeni na trajekt a presun na Island, kam se dohoupame zitra rano. :ursus:
Fenek
Ursus tým

Příspěvekod Hus » 24 črc 2011, 15:09

Expedice Island 2011 hlásí úspěšný příjezd. Sice lehce pohmoždění z dlouhé cesty, ale spokojení a plní zážitků jsme dorazili do vlasti.
Vše šlo dle plánu, země Severu- krásná a vzdálená- nám se nám pěkně předvedla. Aj sopka nás maličko pozlobila...ale o tom brzy v nové fotogalerii (ích). Až přeberu ty tisíce snímků... :lol:
Hus
Ursus tým

Příspěvekod Hurvajz » 25 črc 2011, 18:57

Já bych ty digitály zrušil, to je zvěrstvo, zlatý kinofilm:DD Já jich mám z Čajny i po několikarém promazávání přes 2000 :?
Jinak zdravím příjezdce :clap:
...kde, kdy a v kolik? ;) :crazy: :ursus:
Hurvajz
Ursus tým

Předchozí

Zpět na Cestování